fbpx

Bangkok: Solárna energia napája metro linky

V prelomovom posune smerom k udržateľnej mestskej doprave spojili CKPower Public Company Limited (CK Power) a Bangkok Expressway and Metro PLC svoje sily, aby využili silu slnka na prevádzku dvoch životne dôležitých liniek metra v Bangkoku – MRT Chalerm Ratchamonkol Line (MRT Blue). linka) a MRT Chalong Ratchadham Line (MRT Purple Line). Táto historická spolupráca predstavuje prvý prípad, keď sa solárna energia použije v takom veľkom rozsahu na pohon thajského systému hromadnej dopravy.

Linky metra na solárny pohon: Skvelý nápad pre Bangkok

Vďaka partnerstvu sa solárne aktíva rozložia na šiestich miestach, ktoré pokrývajú pôsobivú plochu viac ako 106 000 metrov štvorcových. Tieto solárne inštalácie nájdu svoje domovy na strechách železničných dep, parkovísk a kancelárskych budov pozdĺž modrej a fialovej linky. Očakáva sa, že v priebehu 25 rokov toto solárne portfólio vygeneruje ohromujúcich 452 gigawatthodín (GWh) solárnej energie, čo predstavuje približne 12 % celkovej energie potrebnej na prevádzku týchto dvoch základných liniek metra.

Solárna energia – krok k čistejšej budúcnosti

Výkonný riaditeľ CK Power, Thanawat Trivisvavet, vyjadril hrdosť na priekopníctvo nových aplikácií solárnej energie v Thajsku a uviedol: „Sme hrdí na to, že môžeme byť priekopníkmi nového využitia solárnej energie v Thajsku a naše partnerstvo s Bangkok Expressway a Metro bude významným príspevkom. k zvýšeniu využívania obnoviteľných zdrojov energie“.

Význam tohto projektu presahuje Bangkok. Dr. Sombat Kitjalaksana, výkonný riaditeľ Bangkok Expressway a Metro PLC, opätovne potvrdil svoj záväzok podporovať prechod Thajska na čistú energiu a pomôcť krajine dosiahnuť jej ambiciózny cieľ dosiahnuť nulové čisté emisie skleníkových plynov do roku 2065. Dr. Sombat vysvetlil: „V rámci tejto dohody , dokážeme počas trvania projektu eliminovať neuveriteľných 300 000 ton emisií uhlíka. Projekt je mimoriadne výnimočný, pretože naše dohody s CKPower nám zároveň pomôžu znížiť aj naše náklady na spotrebu elektriny.“

Svetielko nádeje pre mestskú dekarbonizáciu

Táto spolupráca nie je len jednorazový projekt; predstavuje úsvit nevyhnutného partnerstva. CK Power aj Bangkok Expressway a Metro PLC aktívne skúmajú možnosti rozšírenia tejto prelomovej iniciatívy. Ich cieľom? Nahradiť konvenčnú energiu čistými, obnoviteľnými zdrojmi a prispieť k dekarbonizácii dopravnej infraštruktúry Thajska.

V celosvetovom meradle možno tento podnik považovať za priekopnícke úsilie o využitie solárnej energie na dekarbonizáciu verejnej hromadnej dopravy. Po úspechu liniek metra na solárny pohon môžeme očakávať ďalšie vzrušujúce iniciatívy v oblasti dekarbonizácie miest. Jednou z takýchto možností je dodávanie čistej solárnej energie do elektrických vozidiel prostredníctvom solárnych nabíjacích stĺpov.

Keďže CK Power a Bangkok Expressway a Metro PLC osvetľujú cestu k čistejšej a udržateľnejšej budúcnosti mestskej dopravy, slúžia ako inšpiratívny príklad pre mestá na celom svete, aby ich nasledovali. Prostredníctvom inovácií a odhodlania dokážeme vytvoriť čistejšie, zelenšie mestské prostredie a znížiť našu uhlíkovú stopu, a to po jednej linke metra na solárny pohon.

Otázka pre čitateľov:

Viete si predstaviť metro na solárny pohon vo vašom meste?

Zdroje:

Bangkok to power two metro lines with solar energy (solarmagazine.com)

CK Power And Bangkok Expressway Join Forces To Power Bangkok’s Metro With Solar Energy – SolarQuarter

Bangkok’s MRT set to be solar powered – Railway Technology (railway-technology.com)

Vložiť komentár