fbpx

Kde sa nachádza Slovensko pri čerpaní zelenej energie

Slovensko ani zďaleka nevyužilo potenciál zelenej energie, a to aj napriek tomu, že sa vďaka Európskej únii stalo využívanie zelenej energie hlavnou prioritou. Ale, pozitívom je, že výroba elektriny z čierneho uhlia začala klesať.

Aké sú ekologické ciele Európskej únii?

Používanie ekologickejších riešení výroby energie sa stalo v Európskej únii prioritou. Ich cieľ je do roku 2030 dosiahnuť 19% podiel obnoviteľných zdrojov na celkovej výrobe. Aj napriek tomu sa na Slovensku vyrobí len 17% energie z obnoviteľných zdrojov.

Je to kvôli tomu, že stále pribúdajú nové zariadenia na výrobu obnoviteľných zdrojov, no zároveň sa zvyšuje aj spotreba elektrickej energie.

Pokroky, ktoré robí Slovensko

Slovensko aj napriek tonu, že je na chvoste, robí nepatrné pokroky, ktoré v budúcnosti možno budú ešte viac výraznejšie ako teraz. Tak napríkad;

  • rozbehli dotácie na inštaláciu solárnych panelov
  • odklonili sa od výkupných cien a čiastočne odblokovali stop stav, ktorý trval 5 rokov
  • snaží sa zvýšiť podiel obnoviteľných zdrojov

Aký je teda záver?

Aj, keď používanie solárnej energie na Slovensku, nie je v štádiu v ktorom by sme chceli aby bol, stále sa s tým dá niečo robiť. Aj vy tomu môžete pomôcť, a to tak, že vo svojej domácnosti, nahradíte elektrickú energiu za solárnu.

S tým vám vieme pomôcť aj my. Využite bezpodmienečnú konzultáciu s našim odborníkom, ktorý vám rád poradí a naplánuje vám finančnú časť realizácie, taktiež vám pomôže aj so získaním grantu na inštaláciu solárnych panelov.

Zdroje: energoklub.sk, greenlogy.com

Vložiť komentár