Netradičné riešenia pre solárnu energiu

Viete, že solárne panely nie sú jediným riešením, keď chcete používať solárnu energiu. Nie? Nevadí, čítajte ďalej a dozviete sa o využití solárnych plotov, pergol, carportoch a bikeportoch.

Solárne ploty

Vedeli ste o tom, že si do plota môžete nainštalovať solárne panely? Áno, naozaj to existuje a dokonca až v niekoľkých druhov.

Solárny plot
Solárny plot

Plotové polia

Používajú sa v nich bifacálne solárne panely, ktoré zbierajú slnečnú energiu z oboch strán. Aby sa fotovoltické články v paneloch nepoškodili, tak sú ochránené dvomi vrstvami skla a laminátu. Osadené bývajú v hliníkovom ráme, v ktorom sa nachádzajú aj všetky káble. Bývajú inštalované medzi murované alebo oceľové stĺpiky.

Solárne brány

Sú v podobnom dizajne ako plotové polia. Ich vnútro je vyplnené solárnymi článkami, vďaka čomu vytvárajú elektrinu do domácnosti.

Bifaciálne panely

Sú inštalované vertikálne, takže nezbierajú slnečné lúče priamo ale zo strany. To pomáha k tomu, aby panely boli maximálne efektívne. Len 20 m tohto oplotenia dokáže pokryť 80% spotrebu domácnosti.

Terasy, pergoly, altánky

Na svojej záhrade môžete umiestniť zakrytý priestor (napr. altánok). Tu môžete stráviť čas s rodinou, priateľmi alebo sa venovať svojim koníčkom. A ak vymeníte strechu altánka za solárne panely, nielenže vám to prinesie ďalší príjem do rodiny ale pomôžete tak aj planéte.

Solárna pergola
Solárna pergola

Carporty

Nielenže ochránia vaše auto pred poveternostnými podmienkami ale aj vyrábajú energiu. Taktiež majú ochranu aj pred UV žiarením. Navyše starostlivosť o carport je veľmi jednoduchá. Na výber máte z dvoch konštrukcií, ktoré si môžete zvoliť, a to hliníkovú konštrukciu a konštrukciu z dreva.

Hliníková konštrukcia

Je pevná konštrukcia, ktorá pôsobí moderne a elegantne. Farebne si ju môžete prispôsobiť podľa toho čo sa vám páči.

Konštrukcia z dreva

Drevo použité na konštrukciu je impregnované a ošetrené dvoma nátermi, takže sa nemusíte obávať, že by sa vám konštrukcia rozpadla alebo ohýbala. Ako aj pri hliníkovej konštrukcii, farbu si môžete zvoliť podľa seba a toho čo sa vám páči.

Bikeporty

Bikeporty uvítate na cyklistických trasách, ktoré často majú aj stovky kilometrov. Tu si môžete odložiť svoj bycikel, oddýchnuť si a pokochať sa prírodou. Navyše majú aj nabíjacie zariadenie pre ebicykle.

Solárny bikeport
Solárny bikeport

eBicykle aj pre tých najnáročnejších

eBicykle sú vhodné najmä pre milovníkov dlhších trás. Vďaka nim dokážu výjsť aj na miesta, kde by sa s obyčajným bicyklom nedostali. Na nabíjanie máte dve možnosti, buď si ich nabijete doma alebo objavíte nabíjacie stanice na ktorých si na vašich výletoch môžete oddýchnuť.

Bikeporty, vďaka ktorým môžu vzniknúť nové priateľstvá

Výrobcovia ebicyklov preferujú vlastné riešenia nabíjania. A tak bikeporty musia byť vybavené viacerými typmi zásuviek. Tieto bikeporty slúžia mnohým cyklistom, a tak sa tu môžete spoznávať s novými ľuďmi, z ktorých sa po čase môžu vykľuť skvelé priateľstvá.

Ak máte záujem o nainštalovanie niektorých z vyššie spomenutých netradičných riešení, tak neváhajte a využite našu nezáväznú konzultáciu. Stačí ak sa nám ozvete a dohodneme si stretnutie online alebo offline. Naši špecialisti sa na vás budú tešiť a poradia vám so všetkými vašimi otázkami.

Vložiť komentár