Odolnosť fotovoltaických panelov: Ako sú chránené voči vonkajším vplyvom?

Fotovoltaické panely sú denno-denne vystavované mnohým poveternostným vplyvom – dažďu, snehu, krúpam, vetru, vysokým i nízkym teplotám. Ako im odolávajú? Hrozí, že sa poškodia?

Vývojári fotovoltaických panelov dobre vedia o všetkých vonkajších vplyvoch, ktorým sú vystavené. Preto ich dimenzujú tak, aby boli mimoriadne odolné. V rámci testovania sa skúšajú rozličné extrémne podmienky. Napríklad, na spojenia medzi bunkami panela sa strieľa 10 ľadových guličiek s rýchlosťou až 82,8 km/h a materiál musí tieto nárazy vydržať.

Základom je kvalitný produkt

Aj v prípade fotovoltaických panelov platí, že o životnosti a odolnosti rozhoduje predovšetkým kvalita. Práve preto stojí za to investícia do skutočne kvalitných riešení, aké nájdete aj v našej ponuke. Rozhodne neodporúčame super-lacné produkty, ktoré sa ľahko poškodia aj menej intenzívnymi poveternostnými vplyvmi.

Kým lacné panely majú životnosť 10 či 15 rokov, v prípade kvalitných dosahuje minimálne 30 rokov.

Pozor na upevnenie panelov

Kriticky dôležitým prvkom je upevnenie panelov na streche či konštrukcii, ktoré musí odolávať náporu vetra, snehu a ďalších vplyvov. Taktiež je potrebné zohľadniť prípadné sadanie podložia. Práve preto je podstatné montáž zveriť skúsenej firme s dlhoročnými skúsenosťami, ktorá dokáže odhaliť jednotlivé riziká a účinne ich eliminovať.

Je vhodné inštaláciu fotovoltaiky poistiť?

Každému klientovi odporúčame inštaláciu fotovoltaiky poistiť. Aj pokiaľ je prevedená profesionálne, vždy hrozí, že v dôsledku nepredvídateľných faktorov dôjde k poškodeniu. Poistka vás v takom prípade ochráni pred vysokými nákladmi na opravu či výmenu panelu za nový.

Chcete aj vy pociťovať všetky benefity spoľahlivých a odolných fotovoltaických panelov s dlhou životnosťou? Dohodnite si bezplatnú konzultáciu a my vám pomôžeme nájsť ideálne riešenie pre vaše potreby!

Vložiť komentár